Członek zarządu na żądanie

To usługa dedykowana dla Dyrektorów Zarządzających, Zarządów, Rad Nadzorczych, Właścicieli firm małych i średnich przedsiębiorstw.

Jej celem jest wsparcie osób decyzyjnych firmy w podejmowaniu właściwych decyzji biznesowych.
Usługę świadczą doświadczeni managerowie z ponad 20-letnią praktyką zawodową w zakresie zarządzania firmami oraz projektowania i optymalizacji procesów biznesowych. Kierując wieloma biznesami z różnych branż, odpowiadaliśmy za rozwiązanie setek problemów biznesowych, dzięki czemu wiemy jak szukać, projektować i implementować rozwiązania, które służą rozwojowi firmy i są rzeczywistą odpowiedzią na wyzwania z jakimi się mierzy dana organizacja.

  • Pomagamy w podejmowaniu właściwych decyzji na poziomie strategicznym, taktycznym i operacyjnym;
  • Uczestniczymy zarówno w stworzeniu jak i implementacji strategii biznesowej;
  • Rozwiązujemy codzienne problemy zarządcze, personalne, finansowe, systemowe;
  • Wspieramy w negocjacjach umów z partnerami biznesowymi;
  • Na bieżąco dzielimy się naszym know-how

Jak to działa w praktyce?

Usługa ma charakter abonamentowy. Wysokość abonamentu jest uzależniona od wielkości i poziomu skomplikowania biznesu oraz zakresu świadczonego wsparcia.
Jesteśmy do dyspozycji Zarządu, Właściciela, czy też innej osoby zarządzającej spółką na zasadzie „24/7”. Może do nas w każdej chwili zadzwonić lub napisać i poprosić o wsparcie w konkretnym temacie lub projekcie. My zanalizujemy problem i zaproponujemy odpowiednie rozwiązanie. Co więcej: osobiście zaangażujemy się w realizację zaproponowanych działań, tak aby Klient nie tylko otrzymał rekomendację, ale przede wszystkim miał zapewniony końcowy efekt. Dodatkowo na bieżąco analizujemy wszystkie działania i podejmowane decyzje tworząc tzw. „system wczesnego ostrzegania”.

Co to konkretnie oznacza?

Jeżeli przykładowo Klient podjął decyzję o dofinansowaniu spółki, skorzystaniu z faktoringu albo usług spółki windykacyjnej, to daje nam o tym znać i my błyskawicznie weryfikujemy wybrane rozwiązanie pod kątem wiarygodności usługodawcy, jego kosztów krótko i długoterminowych oraz zapisów umownych. Jeżeli zauważymy jakiekolwiek nieprawidłowości, opcje alternatywne lub chociażby potencjał do negocjacji umowy, to zwrócimy na to uwagę klienta i w razie potrzeby podejmiemy odpowiednie kroki. Taki model współpracy zabezpiecza Klienta przed potencjalnymi negatywnymi skutkami podjętych decyzji i daje możliwość przedyskutowania opcji z ekspertem z zewnątrz, który nie tylko ma odpowiednie doświadczenie, ale też świeże oraz obiektywne spojrzenie na daną sytuację.

Właściciele małych i średnich zazwyczaj nie mają się z kim skonsultować lub kogo poradzić. Do tego dochodzi permanentny brak czasu który powoduje, że ważne z punktu widzenia sukcesu biznesowego decyzje są podejmowane zbyt szybko, pod presją i bez wystarczającej analizy wszystkich alternatyw. Rozwiązaniem jest właśnie nasza usługa, dzięki której osoba decyzyjna dysponuje wsparciem dodatkowego „Członka Zarządu na żądanie”, czyli dokładnie wtedy i w takim zakresie, w jakim potrzebuje.

Kto w takim razie jest osobą decyzyjną?

Jeżeli uważamy, że dana decyzja wymaga przemyślenia i/lub wzięcia pod uwagę dodatkowych okoliczności, to dzielimy się naszymi spostrzeżeniami. Ostateczna decyzja zawsze należy do osób zarządzających spółką, jednakże ze swojej strony zawsze staramy się pokazać pełne spektrum możliwości i konsekwencji proponowanych opcji.
Zakres wsparcia o które może poprosić klient jest praktycznie nieograniczony. Każdy biznes jest inny i przedsiębiorcy spotykają na swojej drodze różne dylematy, wyzwania i problemy. Dla przykładu: pomożemy zarówno w przypadku problemów z płynnością, jak i odejścia kluczowego pracownika czy też doborze odpowiedniego systemu IT.
Dla firm, które nie posiadają dedykowanych zasobów do raportowania i analityki biznesowej świadczymy usługę zdalnego dyrektora finansowego, który na bazie dostępnych danych stworzy system informacji zarządczej niezbędny do świadomego podejmowania decyzji biznesowych.

Usługę – ze względu na jej efektywność kosztową – polecamy szczególnie firmom z sektora MŚP, które nie mają własnych rozbudowanych struktur, a działają na podobnie konkurencyjnym rynku co duże firmy i na bieżąco potrzebują dostępu do know-how z wielu dziedzin zarządzania biznesem.

Chcesz się przekonać jak to działa – zadzwoń i umów się na niezobowiązujące spotkanie.
Zapraszamy do współpracy!

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Więcej informacji. Akceptuję